Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oblicza tej ziemi w wodzisławskim Muzeum

Facebook Twitter

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wystawę fotografii Mariana Miełka pt. "Oblicza tej ziemi". W skład tryptyku wchodzą trzy projekty: "Nie tylko węgiel", "SóI ziemi" i "Jak na Marsie". Wystawa będzie czynna do końca października.

O wystawie:

„Ziemia wodzisławska – moja ojcowizna – tu się urodziłem, wychowałem, uczyłem i pracowałem , miejsce na ziemi które stało się inspiracją twórczą nieskończonej ilości moich fotografii.  Tryptyk „OBLICZA TEJ ZIEMI” w skład którego wchodzą następujące projekty:  NIE TYLKO WĘGIEL, SÓL  ZIEMI i JAK NA MARSIE przedstawia jedynie trzy oblicza tej ziemi, a ze względu na duże zróżnicowanie otaczającego nas krajobrazu, przemysłu i miast , ziemia ta będzie dalej inspirować wielu twórców i mnie do pokazania innych oblicz tej ziemi – ziemi wodzisławskiej.
Projekt „NIE TYLKO WĘGIEL” przedstawia oazy naturalnego, niezniszczonego krajobrazu – poza przemysłem, wielkimi miastami, blokowiskami i familokami, krajobrazu który jeszcze gdzieniegdzie się zachował na ziemi wodzisławskiej.
Projekt „SÓL ZIEMI” przedstawia krajobraz przemysłowy Śląska a w szczególności ziemi wodzisławskiej, widoki z podziemnych wyrobisk w kopalniach węgla i ludzi ciężkiej pracy – soli tej ziemi – oni to zawsze stanowili o charakterze i historii tej ziemi.
W projekcie  JAK NA MARSIE przedstawiłem oba oblicza śląskich hałd – tych czerwonych, które bezpowrotnie znikają z naszego krajobrazu i tych nowych, czarnych, które powstają niezauważone przez większość mieszkańców naszego regionu.”

Marian Miełek

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022