Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znaleziono granat w Knurowie. W czasie prac w ogródku…

Facebook Twitter

Znaleziono granat w Knurowie. Znalezisko jeden z mieszkańców wykopał w czasie prac w ogródku. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że była to pamiątka z czasów II wojny światowej.

Znaleziono granat w Knurowie

Znaleziono granat w Knurowie

 Halo? Znalazłem niewybuch w ogródku! Takie zgłoszenie od mieszkańca Knurowa wpłynęło do gliwickiej komendy. Okazał się, że mężczyzna porządkował przydomowy ogród i podczas wycinania zieleni  zauważył znany jemu oraz wszystkim miłośnikom filmów wojennych niemiecki granat trzonkowy Stielhandgranate 24.

 Knurowianin postąpił wzorowo. Przerwał dalsze prace i oddalił się na bezpieczną odległość. Powiadomiony o znalezisku dyżurny gliwickiej komendy, wysłał na miejsce pirotechników. Przedmiot znajdował się około 20 metrów od zabudowań. Był przybrudzony ziemią, miał kształt niemieckiego „handgranate” z czasów II wojny światowej, lecz pewna cecha,  wskazywała, że nie będzie potrzeby wzywania saperów.

Policjant stwierdził, że ma do czynienia z granatem, który… nie miał prawa wybuchnąć. Okazało się bowiem, że to drewniany granat ćwiczebny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj