Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostatnie przygotowania do finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Mimo pandemii, mimo restrykcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także i w tym roku. Choć z poślizgiem, ale wydarzenie odbędzie się. Nie na początku a na końcu stycznia 29. edycja „Orkiestry” także w Jastrzębiu-Zdroju w niedzielę, 31 stycznia. Od godziny 6:00 na ulice miasta wyruszą wolontariusze.

Jednym z akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów.

Pojawią się m.in. zabytkowe pojazdy

– mówi Katarzyna Barczyńska-Łukasik ze sztabu, który mieścić się będzie w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

To przedsięwzięcie można zorganizować, bo tutaj nie dochodzi do kumulowania zbiorowisk ludzi. Każdy będzie jechał swoją trasą, będzie rozwiązywał zagadki, zadania, które zostaną postawione  uczestnikom. Dochód oczywiście jest przeznaczony w całości na cele WOŚP. Taka zachęta, żeby osoby posiadające takie pojazdy się zgłosiły, lub również osoby, mieszkańcy ze współczesnymi samochodami mogą wziąć udział, mogą spróbować sił na tej trasie. To będzie około 30 kilometrów

Niestety nie mogą odbyć się koncerty i „światełko do nieba”, ale zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych

– mówi Łukasik.

Pewną namiastką koncertów będą występy uczniów na naszej sali kinowej, będą transmitowane na profilu Facebook WOŚP Jastrzębie oraz WOŚ Zespół Szkół nr 2. Z oczywistych względów odbędzie się to bez publiczności.

Na ulicach miasta pojawi się około stu wolontariuszy z puszkami, to dwa razy mniej niż w ubiegłym roku. Ale liczymy na hojność mieszkańców

– dodaje Katarzyna Barczyńska-Łukasik.

Wolontariusze oprócz puszek otrzymają identyfikatory, ale również dajemy im płyn do dezynfekcji, bo zależy nam na bezpieczeństwie osób, które będą kwestować w tym dniu na ulicach miasta.

Z powodu mniejszej ilości wolontariuszy, w wielu sklepach w regionie już początkiem stycznia, pojawiły się już puszki WOŚP, do których można wrzucać datki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj