Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pijani kierowcy w Raciborzu znów się ujawnili. Policjanci przeprowadzili zmasowane kontrole

Facebook Twitter

Pijani kierowcy w Raciborzu, znów wyjechali na miejscowe drogi. Tylko w trakcie minionego weekendu policjanci wyłapali sześciu z nich.

Poszukiwania nastolatki z Raciborza

Pijani kierowcy w Raciborzu: wyłapano sześć osób na podwójnym gazie

W trakcie weekendu mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 800 kierujących. Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dzięki takim właśnie kontrolom mundurowi zatrzymali aż 6 kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownice swojego pojazdu. To było trzech kierujących pojazdami mechanicznymi i trzech rowerzystów. Kierującym samochodami zatrzymano prawo jazdy i o ich dalszym losie zadecyduje sąd, a rowerzyści zostali ukarani wysokimi mandatami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 3 lat więzienia.

Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Zwracamy się także do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024