Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pirat drogowy zatrzymany na autostradzie A1. Teraz musi sporo zapłacić…

Facebook Twitter

Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z komisariatu autostradowego. Znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Ile miał na liczniku?

Śląska policja podsumowała długi weekend

Policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach namierzyli kierującego, który na autostradzie A1 przekroczył dopuszczalną prędkość. Na ograniczonym do 80 km/h odcinku drogi jechał szybciej aż o 72 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Mundurowi przypominają, że na śląskich drogach, w wyniku nadmiernego przekroczenia prędkości, policjanci drogówki odnotowali w 2023 roku 207 wypadków, w których 36 osób zginęło, a rannych zostało 255. Doszło też do związanych z tym 3649 kolizji. Mundurowi zatrzymali też w tym okresie sprawców prawie 280 tysięcy wykroczeń polegających na zbyt szybkiej jeździe – w tym 1327, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego

– podkreślają mundurowi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024