Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po pijaku spowodował wypadek. Pieszo uciekł z miejsca zdarzenia

Facebook Twitter

Policjanci z Wisły zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu, doprowadzenie do wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W zdarzeniu ucierpiał 23-letni kierowca audi A4, który trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 9 stycznia. Kierujący audi Q3 mężczyzna poruszał się Drogą Wojewódzką DW 943. Jechał z Jaworzynki w kierunku Istebnej. Na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, nie zachował bezpiecznego odstępu od wymijanego pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem audi A4, za którego kierownicą siedział 23-latek z Istebnej.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Niedługo po zdarzeniu mundurowi zauważyli idącego poboczem, będącego pod wpływem alkoholu mężczyznę. Policjanci ustalili, że jest on najprawdopodobniej sprawcą zdarzenia. 53-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

53-latek został objęty policyjnym dozorem. Przestępstwa, których się dopuścił, łącznie zagrożone są karą do 4,5 roku pozbawienia wolności i co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów. Sprawca będzie musiał do tego zapłacić co najmniej 10 000 zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024