Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polarowa mata dla noworodków w Rybniku

Facebook Twitter

Polarowa wielofunkcyjna mata dla nowo narodzonych rybniczan. Taki prezent otrzymują rodzice w Urzędzie Stanu Cywilnego przy rejestracji narodzin dziecka w Rybniku. Do tej pory prezentem dla nowego mieszkańca było body dziecięce z hasłami Dziołszka/ Syneczek z Rybnika, wcześniej dawano kocyki z logo miasta.

Fot. Wydział Promocji UM Rybnik. Amelia (6 miesięcy)

Mata dołączyła do całego spektrum gadżetów, które samorządy mają dla dzieci. Np. w Wodzisławiu Śląskim dwa lata temu miasto chwaliło się misiem- pacynką, wręczanym przy rejestracji narodzin w USC a Rydułtowy dla roczniaków przesyłały śliniaki z hasłem „Łyk mleka za zdrowie Rydułtów.”

Mata o wymiarach 100 na 70 cm wykonana jest z polaru typu minky o gramaturze 265g/m² oraz z bawełny o gramaturze 150g/m². W środku znajduje się włóknina. Może pełnić funkcję koca lub kołdry. To także świetne miejsce do zabawy dla niemowlaka. Dziecko może bezpiecznie poznawać nowe faktury i bawić się sensorycznymi wypustkami – mata posiada 5 wszytych w krawędź żakardowych tkanych metek.

– zachwalają urzędnicy.

Mata wielofunkcyjna to nowość w kilkunastoletniej historii prezentów dla dopiero co urodzonych rybniczan. Kiedyś mieszkańcy otrzymywali polarowe kocyki. Od dwóch lat wręczaliśmy rodzicom body dziecięce z hasłami Dziołszka/Syneczek z Rybnika. Mam nadzieję, że nowy prezent także spodoba się rodzicom i ich pociechom

– mówi Angelika Naczyńska-Lyp, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rybniku.

Maty będzie można kupić w punkcie halo!Rybnik w cenie 45 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj