Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Powyborczy komentarz prezydenta Kuczery w Radiu 90

Facebook Twitter

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w Rybniku. Na Prawo i Sprawiedliwość głos oddało 46 procent mieszkańców, na Koalicję Europejską 36 procent. Wiosna może pochwalić się 6,5 procentowym poparciem.

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, poranny gość Radia 90 komentuje wyniki niedzielnych wyborów:

Radio 90: To były dobre wybory dla Rybnika? Złe wybory?

Polska jest bardzo podzielona, z punktu widzenia Rybnika. Cieszę się, że dwóch rybniczan w europarlamencie była Pan Jan Olbrycht i Łukasz Kohut, takiej sytuacji jeszcze nie było. Łukasz Kohut nomen omen z mojej dzielnicy jest też tak, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory, trzeba sobie powiedzieć.

Radio 90: W mieście, gdzie rządzi prezydent z Platformy.

Tak, a z drugiej strony patrząc na całokształt i na układ w Parlamencie Europejskim to tak naprawdę chadecy i socjaliści będą dalej rządzić, mają większość

W Rybniku frekwencja wyborcza wyniosła blisko 46 procent. To cieszy – dodaje Prezydent Kuczera:

Zawsze, gdzie jestem na spotkaniach zagranicą, jest pytanie o Unię Europejską, a ja mówię, że Polacy są euroentuzjastami, tzn. około 70% mówi tak, cieszymy się z obecności w Unii, potem jest pytanie o frekwencje no i zawsze przyznam się, ale było mi głupio bo 24%, nie ma się czym chwalić. Teraz nie przekroczyliśmy 50%, a to by było coś. Niemcy są na poziomie 65%, ale jest dużo lepiej. Mobilizacja elektoratów i koalicji europejskiej i PiS-u, nowe ugrupowanie Wiosna, także jest lepiej. Jak będzie 70% powiem, że jestem zadowolony.

Do Parlamentu Europejskiego z okręgu 11 na Śląsku wchodzą Jadwiga Wiśniewska, Grzegorz Tobiszowski, Izabela Kloc, Jerzy Buzek, Marek Balt, Jan Olbrycht, oraz Łukasz Kohut.

Cała rozmowa z prezydentem Piotrem Kuczerą:

Zobacz rozmowy z porannymi gośćmi Radia 90: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj