Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar hali produkcyjnej w Raciborzu i ogromne straty. Oszacowano je na 13,5 miliona złotych

Facebook Twitter

Pożar hali produkcyjnej w Raciborzu spowodował ogromne straty. Wstępnie oszacowano je aż na  13,5 miliona złotych, wartość uratowanego mienia to 5 milionów złotych

Pożar hali produkcyjnej w Raciborzu
Fot. Straż Pożarna Racibórz

Ogromny pożar hali produkcyjnej w Raciborzu gasili w sobotę (13.01.) strażacy. Znamy już wysokość strat, wstępnie oszacowano je aż na  13,5 miliona złotych, wartość uratowanego mienia to 5 milionów złotych. Ogień w obiekcie przy ulicy Łąkowej pojawił się po godzinie 4 rano.

Paliła się jednokondygnacyjna hala o wymiarach 73m x 36m. Gdy ratownicy dojechali na miejsce hala cala stała w płomieniach. Budynek wcześniej opuściło 5 pracujących tam osób, jedna z nich z objawami podtrucia dymem została przewieziona do szpitala. Płomienie zostały ugaszone, ratownicy nie dopuścili do przeniesienia się ich na sąsiednią halę, z ogniem walczyło ponad 30 zastępów strażaków.

Przyczyną pożaru jak wstępnie ustalono była iskra od której podczas obróbki drewna zapaliły się elementy wewnątrz hali. Dodajmy, że strażacy jeździli na Łąkową w weekend jeszcze kilka razy, dogaszali pogorzelisko.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj