Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w Dzimierzu. Trzy zastępy strażaków w akcji. To jest pracowity weekend dla służb…

Facebook Twitter

Pożar w Dzimierzu - w nocy spłonął tam samochód osobowym, uszkodzeniu uległa także elewacja budynku pobliskiego budynku. A to nie jedyna interwencja strażaków...

Pożar w Dziemirzu
Fot. PSP Rybnik

Pożar w Dzimierzu, na terenie posesji przy ulicy Rzuchowskiej zauważono około godziny 2:50. Płonęło osobowe aut. Pożar prawdopodobnie powstał w wyniku zwarcia instalacji w komorze silnika. Spaleniu uległa komora silnika pojazdu oraz koła składowane obok pojazdu.

W wyniku oddziaływania temperatury uszkodzeniu uległy drzwi, rynna oraz elewacja budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 25 tys zł. W działaniach udział brały 3 zastępy Straży Pożarnej – jeden wóz z PSP Rybnik oraz dwie jednostki OSP. Łącznie 17 strażaków.

To jest wyjątkowo pracowity weekend dla rybnickich strażaków.  Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin wyjeżdżali do 4 akcji.  W sobotę (9.03.) w Czerwionce-Leszczynach, przy Długosza, doszło do pożaru trawy. Godzinę później w Rybniku w domu na jednej z posesji przy Granicznej zapaliły się sadze w kominie. Podobna akcję przeprowadzili strażacy kilkadziesiąt minut później w domu przy Jastrzębskiej. Wieczorem przy ul. Wazów ktoś podpalił gałęzie. Była także awaria czujniku gazu. Nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024