Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pracowity dzień wodzisławskich strażaków

Facebook Twitter

Ostatnie kilkadziesiąt godzin pracowite było dla wodzisławskich strażaków. W piątek (3.12.) po południu usuwali m.in. plamę oleju, który ciągnęła się na długości 9 kilometrów, przez kilka miejscowości.

Wiele jednostek było zaangażowanych w usuwanie oleju na drodze: Ogromna plama oleju na DK78 [AKTUALIZACJA]

Także w piątek (3.12.) po godzinie 16: w Gorzycach na ulicy Bogumińskiej zderzyły się 2 samochody passat i bmw. Pojazdami podróżowały 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. Trzy osoby trafiły do szpitala. Jedno z dzieci mogło zostać zabrane do domu. Straty materialne oceniono na 25 tysięcy złotych.

Kilka minut przed 22:00, w Rydułtowach doszło do kolejnego wypadku. Na ulicy Obywatelskiej, 21-latek kierujący vw polo wjechał do rowu, uderzając w drzewo. Zakleszczonego mężczyznę przy użyciu narzędzi hydraulicznych wyciągnęli strażacy. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przekazali potem zespołowi ratownictwa medycznego. Ostateczni poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowano w Skrzyszowie, już w sobotę (4.12.). Przed godziną 3:00, prawdopodobnie z powodu zwarcia instalacji, zapalił się garaż na posesji przy ulicy 1-go Maja. Jeszcze przed przybycie strażaków lokatorom udało się wyprowadzić zaparkowane w nim pojazdy i zlokalizować pożar. Ratownicy po dojeździe na miejsce pomogli wynieść sprzęt AGD i ugasić ogień. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Zniszczona została instalacja elektryczna i zamrażarka. Straty wyceniono na 5 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj