Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przegląd lekowy. Rybniccy farmaceuci dla mieszkańców

Facebook Twitter

Przegląd lekowy. Rybniccy farmaceuci dla mieszkańców. W sobotę (28.01) i w niedzielę (29.01) od 10.00 do 13.00 w punkcie halo!Rybnik będzie można poradzić się aptekarzy co i jak brać, to akcja dla osób, które przyjmują na stałe 5 i więcej leków.

Przegląd lekowy. Rybniccy farmaceuci dla mieszkańców

Rybniccy farmaceuci zapraszają na spotkanie – przegląd lekowy dla osób, które przyjmują na stałe 5 i więcej leków. W nadchodzącej perspektywie usługa ta ma szansę zaistnieć w Polsce jako świadczenie w ramach NFZ. Spotkanie przeprowadzą farmaceuci mieszkający/pracujący w Rybniku, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz studiami podyplomowymi w zakresie opieki farmaceutycznej nad osobami starszymi.

Przegląd lekowy to usługa skierowana przede wszystkim do: osób przyjmujących stale więcej niż 5 leków, szczególnie seniorów. Uważa się, iż u takich osób powinno się wykonać przegląd stosowanych leków ( w tym również ziół, witamin, suplementów) raz w roku oraz po każdym wypisie ze szpitala.

Celem przeglądu jest zapewnienie możliwie bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, zapobieganie przypadkowym powieleniem leków, wsparcie w prawidłowym przyjmowaniu leków (np. leków w inhalatorach), zapobieganie lub łagodzenie dolegliwości wynikających z działań niepożądanych stosowanych leków.

Przegląd lekowy uwzględnia także takie problemy jak dzielenie tabletek, problemy z połykaniem tabletek, właściwą porą i sposobem przyjęcia leku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024