Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przymrozki i oblodzenie, meteorolodzy ostrzegają

Facebook Twitter

Przymrozki i oblodzenie w naszym regionie, ostrzegają meteorolodzy. Temperatura spadnie poniżej zera dziś (17.03) w nocy.

Ostrzeżenie meteo

Przymrozki i oblodzenie – ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dla całego województwa śląskiego

Ale w jego południowej części a więc w powiatach cieszyńskim, bielskim, żywieckim i Bielsku-Białej najdłużej, bo od godziny 22:00 dzisiaj aż do czwartkowego (21.03) poranka. Mróz będzie trzymał głównie w nocy i nad ranem a temperatura może spadać od poziomu -3°C a przy gruncie do -7°C. W dzień temperatury na lekkim plusie.

W pozostałej części województwa podobne ostrzeżenie będzie obowiązywało o jeden dzień krócej, czyli do środowego (20.03) poranka. Tu nocami mróz będzie nieco lżejszy do -2°C a przy gruncie do -5°C.

Przymrozki i oblodzenie – uważajcie w nocy i o poranku

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało jeszcze jedno ostrzeżenie, tym razem pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Od północy aż do jutra do godziny 9:00 rano prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Uważajcie w nocy i o poranku. Drogi i chodniki mogą być oblodzone w całym województwie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024