Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy padły rekordy frekwencji na basenach w regionie?

Facebook Twitter

Rekordy na termometrach, rekordy osób na kąpieliskach. Bardzo tłoczno było wczoraj (26.06.) na basenach w regionie, wiele osób zdecydowało się szukać ochłody w wodzie. Czy padły rekordy frekwencji?

Na „Rudzie” w Rybniku było wczoraj (27.06.) ponad 4 i pół tysiąca osób, tyle było zarejestrowanych wejść. To dużo, choć nie rekordowo: rekord na kąpielisku przy Gliwickiej pochodzi z 20 lipca 2014 roku, wówczas było to ponad 9 300 osób.

W Kamieniu wczoraj (26.06.) sprzedano blisko 700 biletów, to oczywiście nie oddaje ilości osób na terenie tego ośrodka, bo dzieci wchodzą za darmo, a rodzin z małymi dziećmi w wodzie w Kamieniu było najwięcej, do tego dochodzą ci, którzy wchodzą tylko na Pluskadełko. Koło 18.00 był tam jeszcze szczyt plażowania, mimo, że tylko do 18.00 są ratownicy, nikt nie wychodził, szacunkowo wczoraj w Kamieniu mogło być około 2 tysięcy osób.

Rekordowa liczba kąpiących także w „Zdroju” w Jastrzębiu. Wczoraj (26.06.) było tam około 3 tysięcy osób- powiedział Radiu 90 Arkadiusz Mrozek, kierownik kąpieliska i dodał, że jak na ten obiekt to ogromna liczba. Ostatnio taka frekwencja była 3 lata temu, też w czasie rekordowych upałów.

Na „bogato”- jak usłyszeliśmy w kasie-  było też na kąpielisku „Leśne Zacisze” w Knurowie, to nie był rekord, ale 2 i pół tysiąca też robi wrażenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022