StartWiadomości Wiadomości dnia

Czy padły rekordy frekwencji na basenach w regionie?

Na „Rudzie” w Rybniku było wczoraj (27.06.) ponad 4 i pół tysiąca osób, tyle było zarejestrowanych wejść. To dużo, choć nie rekordowo: rekord na kąpielisku przy Gliwickiej pochodzi z 20 lipca 2014 roku, wówczas było to ponad 9 300 osób.

W Kamieniu wczoraj (26.06.) sprzedano blisko 700 biletów, to oczywiście nie oddaje ilości osób na terenie tego ośrodka, bo dzieci wchodzą za darmo, a rodzin z małymi dziećmi w wodzie w Kamieniu było najwięcej, do tego dochodzą ci, którzy wchodzą tylko na Pluskadełko. Koło 18.00 był tam jeszcze szczyt plażowania, mimo, że tylko do 18.00 są ratownicy, nikt nie wychodził, szacunkowo wczoraj w Kamieniu mogło być około 2 tysięcy osób.

Rekordowa liczba kąpiących także w „Zdroju” w Jastrzębiu. Wczoraj (26.06.) było tam około 3 tysięcy osób- powiedział Radiu 90 Arkadiusz Mrozek, kierownik kąpieliska i dodał, że jak na ten obiekt to ogromna liczba. Ostatnio taka frekwencja była 3 lata temu, też w czasie rekordowych upałów.

Na „bogato”- jak usłyszeliśmy w kasie-  było też na kąpielisku „Leśne Zacisze” w Knurowie, to nie był rekord, ale 2 i pół tysiąca też robi wrażenie.

Zostaw komentarz