RMKS Xbest Rybnik wygrywa w Łodzi!

Zwycięstwo na inauguracje sezonu koszykarek pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik. Rybniczanki pokonały w wyjazdowym spotkaniu Grot Widzew Łódź 58:49.

Już pod koniec pierwszej kwarty spotkania zespół trenera Adama Renara objął prowadzenie, którego nie oddał do końca spotkania. W połowie meczu RMKS prowadził różnicą 5-ciu punktów (29:24), w drugiej części meczu koszykarki z Rybnika powiększały przewagę i kontrolowały spotkanie. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była kapitan zespołu, Beata Jurczyńska, która zdobyła 14 punktów, 13 dołożyła Dominika Bednarek, trafiają trzykrotnie „za trzy”.

W najbliższą sobotę (08.10) RMKS rozegra pierwszy mecz tego sezonu we własnej hali, będzie podejmował drużynę Dijo Maximus Kąty Wrocławskie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Grot Widzew Łódź – RMKS xBest Rybnik 49:58 (10:14, 14:15, 11:17, 14:12)

Punkty dla RMKS-u xBest Rybnik: B. Jurczyńska 14, D. Bednarek 13 (3×3), N. Rudzińska 10, M. Czyżewska 10, P. Majda 8, E. Bacik 2, P. Hnida 1, N. Ferenc 0.