Wygrana po raz siódmy. Koszykarki RMKS Xbest Rybnik pokonały na wyjeździe Widzewa Łódź

Po zaciętym meczu koszykarki RMKS Xbest Rybnik wygrały z Widzewem Łódź. Teraz, o kolejne ligowe punkty powalczą z Wrocławiem.

RMKS Xbest Rybnik

Siódme zwycięstwo odniosły w tym sezonie koszykarki RMKS  Xbest Rybnik. Pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 63:58. Po dwóch pierwszych kwartach zespół trenera Adam Renera prowadził różnicą pięciu punktów. Rybniczanki bardzo dobrze zagrały w trzeciej odsłonie meczu wygrywając ją różnicą 10  punktów, ale w ostatniej kwarcie meczu o 10 punktów lepszy był Widzew. Ostatecznie po zaciętym meczu RMKS wygrał. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Klaudia Keller, która zdobyła 23 punkty. Jej drużyna zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W sobotę (03.02) do Rybnika przyjeżdża PZU Ślęzą II MOS Wrocław.

Widzew Łódź – RMKS Xbest Rybnik 58:63 (12:15, 13:15, 10:20, 23:13).

RMKS Xbest: K. Keller 23, B. Jurczyńska 12 (2×3), D. Bednarek 11 (3×3), P. Rogalska 9 (1×3), O. Węglarz 7 (2×3), P. Pendziałek 1, Z. Piwkowska 0.