StartSport Wiadomości dnia Wideo

Row Rybnik – Polonia Piła: Fantastyczne zwycięstwo na własnym stadionie! [FOTO, WIDEO]

Wysokie zwycięstwo przy pięknej pogodzie cieszyło kibiców, których pytaliśmy o nadzieję przed całym sezonem, posłuchajcie naszej sondy:

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki.

W składzie gości nastąpiła pewna zmiana, za Chrisa Harrisa wystąpił Rafał Okoniewski, którego forma nie była najlepsza (1,d,2,0). Także i w naszym zespole debiut Mateusza Szczepaniaka nie można zaliczyć do udanych, zawodnik ROW-u miał problemy ze sprzętem, jak twierdzi, są kłopoty z elementem silnika.

Skład zawodników:

ROW Rybnik- 57
9.Andriej Karpow
10.Artur Czaja
11.Troy Batchelor
12.Mateusz Szczepaniak
13.Kacper Woryna
14.Robert Chmiel
15.Lars Skupień
Euro Finannce Polonia Piła – 33
1.Tomas H. Jonasson
2.Adrian Cyfer
3.Tomasz Gapiński
4. Pontus Aspgren
5.Rafał Okoniewski
6.Patryk Fajfer
7.Paweł Staniszewski

Pierwsze trzy biegi toczyły się naprawdę równo (9:9), obydwa zespoły chciały wygrać i pokazać, kto jest lepszym, jednak już po 4. biegu pojawiły się owacje na stojąco i wiwatujący tłum. 3 pkt. Larsa Skupienia przeważyły nad końcówką pierwszej serii, do przerwy Rybniczanie wygrywali 14:10.W 5. biegu Mateusz Szczepaniak w swoim drugim starcie, po wypadku na torze, został zdyskwalifikowany przez sędziów po obejrzeniu realizacji powtórki, bieg został powtórzony w trójkę zawodników, mimo osamotnienia, Troy Batchelor wygrał starcie, zdobywając 3 pkt. na konto zespołu z Rybnika (17:13).

Od 6. biegu ROW zaczął powoli uciekać z wynikiem. Kacper Woryna z kolejnym zwycięstwem i kompletem punktów przygotowywał się do 8. biegu, natomiast w 7. biegu, nieoczekiwanie Rafał Okoniewski, który startował w zawodach za Chrisa Harrisa, po wystartowaniu zawodników, miał problemy z motocyklem, przez co został zdyskwalifikowany, bieg natomiast został nieprzerwany i dokończony w trójkę zawodników. Do końca drugiej serii, ROW Rybnik prowadził 25:17.

8. bieg rozpoczął się niestety z problemami technicznymi, po dłuższej przerwie spowodowanej awarią maszyny startowej, Kacper Woryna po raz kolejny ukończył bieg na pierwszej pozycji, dominując nad przeciwnikami.

Do 12. biegu spokojnie Rybniczanie uciekali z wynikiem swoim rywalom (42:30), nie mniej jednak, kolejne problemy miały miejsce w biegu 13. Rafał Okoniewski, po raz kolejny miał problem z motocyklem i tym razem nie ukończył biegu, natomiast Pontus Aspgren mógł zwyciężyć, lecz w przedostatnim okrążeniu podskoczył mu motor, przez co spowalniając, ukończył bieg na trzeciej pozycji. Mateusz Szczepaniak wraz z Andriy Karpovem świetnie się spisali, dodając kolejne 5 punktów na konto drużyny (47:31).

W 14. biegu Artur Czaja dosłownie w ostatnim momencie wyrwał rywalowi 3 pkt., dojeżdżając do mety jako pierwszy.

W biegu 15. Kacper Woryna i Troy Batchelor zdominowali rywali, wygrywając wyścig i kończąc spotkanie 57:33. Inaugurację na Stadionie Miejskim w Rybniku oglądał prawie komplet widzów. Zapełnione trybuny, wspaniały doping, śpiewy i oklaski towarzyszyły zawodnikom podczas zawodów.

ROW pokazał moc, lecz za tydzień może mieć już o wiele trudniej. Zawodników czeka wyjazd do Daugavpils, gdzie o dobry wynik  będzie niezwykle trudno.

Zostaw komentarz