Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Parlamentarzyści PiS-u zorganizowali spotkanie w sprawie walki ze smogiem

Facebook Twitter

Rząd zajmie się smogiem - pod takim hasłem parlamentarzyści PIS zorganizowali w poniedziałek (16.04.) spotkanie, na którym mieli przedstawić plan walki z niską emisją w Rybniku. Niestety zabrakło konkretów. Przypomniano o pilotażowym programie termomodernizacji dla 23 polskich miejscowości, z którego wykluczony został Rybnik i inne miasta liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Dla miasta Rybnika przygotowany jest indywidualny program – mówiła posłanka Izabela Kloc:

Miasta, które nie znalazły się w programie pilotażowym, mają prowadzić indywidualne rozmowy z przedstawicielami rządu. We wtorek (17.04.) w Katowicach Prezydent Rybnika ma spotkać się w Katowicach z Piotrem Woźnym pełnomocnikiem rządu do spraw walki ze smogiem.

Parlamentarzyści PIS nie widzą dziś potrzeby wprowadzenia certyfikowania jakości paliw, o co zabiegają między innymi władze Rybnika. Od lipca ma ruszyć program, w którym samorządy będą mogły starać się o pozyskanie pieniędzy na walkę ze smogiem. Do podziału jest 25 mld złotych – dodał poseł Czesław Sobierajski:

Nawet najlepszy system dotacji się nie sprawdzi, jeżeli mieszkańców nie będzie stać na podłączenie do sieci ciepłowniczej czy gazowej – uważa z kolei poseł Grzegorz Janik:

Wielkie nadzieję na walkę z niską emisją wiąże się z planowanym uciepłownieniem Elektrowni Rybnik. Ma to się stać do 2022 roku. Do tematu smogu i indywidualnego programu dla miasta Rybnika, wrócimy także jutro w porannej rozmowie w Radio 90. Naszym gościem będzie Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2020