Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śliskie drogi: Sprawdzamy ile sprzętu pracuje w regionie [WIDEO]

Facebook Twitter

Niebezpiecznie śliskie trasy w regionie. To są odcinki, fragmenty dróg, gdzie sytuacja szczególnie dziś (23.01.) rano była bardzo trudna. Słuchacze Radia 90 alarmowali nas o lodowisku na wielu trasach i pytali: gdzie są solarki?

Śliskie drogi – od rana są problemy z poruszaniem się

Nie jest tak, że na drogach regionu zobaczymy cały sprzęt zaangażowany w akcję ZIMA. Jeździ po kilka solarek w danym mieście, bo jak usłyszeliśmy w Powiatowych Zarządach Dróg, np. w Raciborzu czy w Wodzisławiu, nie wszędzie sytuacja jest trudna. Jaki sprzęt teraz pracuje na naszych drogach?

Na terenie powiatu raciborskiego nie ma sygnałów o szczególnie trudnych warunkach, jest sucho, wieje wiatr i nie ma opadów, dlatego teraz na drogach pracują 3 solarki. Reszta sprzętu, jak zapewniono nas w PZD w Raciborzu, jest w gotowości.

Dwie solarki usuwają lód z dróg na terenie powiatu wodzisławskiego, bo tu też problem jest tylko na poszczególnych fragmentach tras, zwykle tam, gdzie jest obniżenie terenu, niższa temperatura, gdzie zbiera się woda.

Cały sprzęt jest natomiast zaangażowany na drogach w Rybniku i powiecie rybnickim, to 11 piaskarek, 4 ciągniki rolnicze, 30 podwykonawców; w ciągu doby na drogach i chodnikach pracuje 100 osób. Od początku akcji ZIMA wysypano tu już 180 ton soli.

Podobnie jest w Żorach, gdzie ulice wyjechało dziś 5 piaskarko-solarek, 6 ciągników z pługiem, 2 samochody ciężarowe z pługiem, 2 koparko-ładowarki i 2 mini-ciągniki do odśnieżania i posypywania chodników.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj