Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Softball w Rybniku i w Żorach. Finał Mistrzostw Europy w niedzielę w Ostrawie

Facebook Twitter

Co łączy Ostrawę, Frydek- Mistek, Żory i Rybnik? Mistrzostwa Europy w Softballu Kobiet. Od niedzieli (30.06.) w tych czterech miastach odbywają się mecze mistrzostw starego kontynentu, które są jednocześnie eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Arkadiusz Żabka i Przemek Niedźwiecki byli na nowym obiekcie przy ulicy Partyzantów w Rybniku:

Polki w turnieju zbierają doświadczenie– przyznaje dyplomatycznie Grzegorz Mularczyk, prezes Klubu Sportowego Silesia Rybnik:

W przeciągu 4 dni było tu wiele ciekawych spotkań, były różne poziomy, od tych najwyższych europejskich jak Holenderki, które zdobyły kilka tytułów z rzędu, po te drużyny, które tutaj „raczkują” (…). Polki zbierają doświadczenie, one oscylują gdzieś tam w środku tej grupy, koło 10, do 15 miejsca.

Radio 90: Ale nie wynik jest najważniejszy, ale to, że promujecie baseball, na Śląsku zwany palantem..

Palant był kojarzony z tą dzielnicą, z tym klubem. Właśnie z palanta zrodził się softball, bo my zaczynaliśmy w latach 70. od softballu, to się przyniosło od naszych sąsiadów Czechów. Ja zaczynałem od softballu.

W Mistrzostwach Europy pomagają sympatycy i członkowie klubu Silesia Rybnik, którzy po każdym meczu wyrównują i przygotowują boisko do kolejnej gry:

Jesteśmy szczęśliwe– mówiła kapitan chorwackiego zespołu po zwycięstwie nad Ukrainkami:

Cieszymy się z wygranego meczu, jesteśmy podekscytowane, bo po raz pierwszy jesteśmy na tak dużym turnieju i po raz pierwszy gramy w Polsce, macie bardzo dobrze przygotowane obiekty wszystko jest doskonale zorganizowane.

Finał XXI Mistrzostw Europy w Softballu Kobiet w niedzielę (7.06.) w Ostrawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj