Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stare telewizory, magnetofony czy walkmany! Pamiętacie je jeszcze?

Facebook Twitter

"Świat dźwięku i obrazu" - to wystawa, jaką od najbliższego piątku (31.01.) będzie można oglądać w Jastrzębiu-Zdroju. Zaprezentowanych zostanie na niej ponad sto urządzeń RTV z okresu PRL.

Fot. pixabay.com

Są wśród nich: radioodbiorniki lampowe i tranzystorowe, kołchoźniki, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe, radia samochodowe, walkmany, amplitunery, głośniki, telewizory, rzutniki do slajdów i kamery filmowe.

Świat dźwięku i obrazu to tytuł wystawy, które wernisaż odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17.00 w Galerii Historii Miasta przy ul. Witczaka 4.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę Świat dźwięku i obrazu 31.01 – 30.08.2020, Galeria Historii Miasta przy ul. Witczaka 4

Zdecydowaną większość stanowią urządzenia z polskich zakładów, takich jak: Diora, Fonica, Unitra, Unimor, WZT, Kasprzak czy Prexer, a także produkty radzieckie, enerdowskie i czechosłowackie. Na wystawie można nie tylko zobaczyć legendarne Pioniery, Bambina i ZK, ale także posłuchać nagrań, ponieważ część sprzętu jest nadal sprawna.

Wystawa potrwa do końca sierpnia 2020 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj