Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Synoptycy obiecują ocieplenie na weekend. Oby!

Facebook Twitter

W nadchodzący weekend spodziewamy się ocieplenia, niestety nie wszędzie będzie słonecznie, miejscami wystąpią burze. To jest najnowszy komunikat dotyczący wakacyjnej pogody, choć wakacyjna jest ona w tym sezonie tylko z nazwy.

Czekamy na weekend i mamy nadzieję, że tym razem sobota i niedziela miną nam bez chmur i przelotnych opadów. Czy nic nam nie przeszkodzi, żeby cieszyć się latem? Mamy informacje dla mieszkańców regionu, tych, którzy spędzają na miejscu wakacje i tych, którzy wybierają się dalej na urlop.

Co mówią prognozy?

Ocieplenie zauważalne będzie już w piątek, kiedy to w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 20°C na północny do nawet 27°C na południowym zachodzie. Niestety nie wszędzie będzie ładnie, w województwach południowych i południowo- zachodnich wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

W burzach może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać 65 km/h. Słabe opady deszczu prognozowane są również na wybrzeżu i Pomorzu.

– mówią synoptycy. Sobota zapowiada się również ciepło. Na ogół będzie słonecznie, tylko gdzieniegdzie pojawi się więcej chmur i lokalny przelotny deszcz. W województwach południowych spadnie nieco więcej deszczu (do 15 mm) i pojawią się lokalne burze z porywami wiatru do 60 km/h. Na termometrach  na przeważającym obszarze kraju od 24°C do 27°C, tylko na północy i w rejonach podgórskich chłodniej:  od 20°C do 23°C.

Niedziela najładniejsza będzie w centrum i na północnym wschodzie, tam najwięcej słońca i bez opadów. Nad resztą kraju będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszcz i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne z ulewnym deszczem i wiatrem w porywach osiągającym do 70 km/h. Zdecydowanie cieplej, temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 29°C, nad morzem około 23°C.

Wyjeżdżacie czy zostajecie?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj