Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pogoda w regionie: Ostrzeżenie przed burzami

Facebook Twitter

Ostrzeżenie przed burzami I stopnia wydały służby kryzysowe wojewody śląskiego. Obowiązuje w pasie od powiatu raciborskiego przez powiat wodzisławski, rybnicki, Jastrzębie, Żory aż do Cieszyna.

Pogoda w regionie

Burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 70 km/h mogą występować do późnego popołudnia. Możliwy jest grad.

Jak informuje IMGW

W poniedziałek na północnym wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, tylko na Pomorzu z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie, w centrum oraz południu deszcz, na południowym wschodzie miejscami też burze. Na południowym wschodzie opady deszczu mogą być intensywne, miejscami spaść może do 25 mm deszczu.

Pod wieczór burze możliwe są również na zachodzie. Najchłodniej będzie na północy, od 7°C do 10°C, na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna wyniesie od 12°C do 14°C, najcieplej będzie na obszarach podgórskich w Karpatach, od 17°C do 21°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, tylko na południowym wschodzie północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach osiągać będzie mógł do 70 km/h.

Pogoda w regionie: W całej południowej Polsce prognozuje się burze

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj