Rybniccy baseballiści najlepszą drużyną w Polsce [AKTUALIZACJA]
Silesia Rybnik został Mistrzem Polski w Baseballu. W sobotnim (10.10) finale ekstraligowych rozgrywek pokonali na własnym obiekcie Stal Kutno 10:9, a w serii zwyciężyli 3:1.
REKLAMA
Silesia Rybnik został Mistrzem Polski w Baseballu. W sobotnim (10.10) finale ekstraligowych rozgrywek pokonali na własnym obiekcie Stal Kutno 10:9, a w serii zwyciężyli 3:1.
W minioną sobotę (17.09.) na boisku przy ulicy Partyzantów rybniczanie podejmowali Stal Kutno. Było to trzecie finałowe spotkanie obu drużyn. W dwóch pierwszych w Kutnie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali kolejno 8:7 i 4:1.
Baseballiści KS Silesii Rybnik z Pucharem Polski. W miniony weekend (20-21.08.) w Kutnie zostały rozegrane półfinały i finał rywalizacji o to trofeum. W półfinale rybniczanie po zaciętym meczu pokonali zespół gospodarzy Stal Kutno 5:4 i awansowali do finału.
Silesia Rybnik wicemistrzem Polski w baseballu. W rozegranym w sobotę (25.09) ostatnim meczu finałowym rybnicka drużyna przegrała ze Stalą Kutno 12:7.
W najbliższy weekend (27-28.04.) Silesia Rybnik rozegra dwa ligowe mecze.
Finał rozegrano w sobotę (22.09.), przeciwnikiem rybniczan był MKS Stal BiS Kutno. To było już trzecie spotkanie obu drużyn, walka toczyła się do trzech zwycięstw. Gospodarze nie zawiedli i w sobotę (22.09.) wygrali ze Stalą 10:5. Tym samym zdobyli drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski.
O tytuł mistrza Polski drużyna z naszego regionu powalczy już w najbliższy weekend. W rywalizacji ze Stalą Kutno zespół z Rybnika prowadzi 2:0. W ostatni weekend baseballiście stoczyli mocną walkę o punkty: pierwszy mecz Rybnik wygrał 14:11, drugi 5:3. Gra w finale toczy się do 3 zwycięstw.
Mowa o drużynie juniorów Uczniowskiego Klubu Gepardy Żory. Zespół sięgnął po tytuł wygrywając turniej finałowy w Miejskiej Górce. Gepardy zwyciężyły we wszystkie meczach, kolejno pokonując drużyny z Warszawy, Miejskiej Górki, Wrocławia i Kutna.
Mistrzowie Polski udowodnili to po raz kolejny. We wrocławskim turnieju nie mieli sobie równych. W zawodach zmierzyły się cztery najlepsze drużyny z Polski. Oprócz zawodników z Rybnika zagrały również zespoły z Wrocławia, Warszawy i Osielska.
Aktualny Mistrz Polski - Silesia Rybnik - powalczy o kolejne trofeum we Wrocławiu. Na weekend (25/26.08.) w stolicy Dolnego Śląska zaplanowano baseballowy finał Pucharu Polski.
Wczoraj (12.06.) na obiekcie przy ulicy Partyzantów rozpoczął się turniej, w którym rywalizuje 5 zespołów. To kwalifikacje do europejskiego Pucharu Konfederacji. Zwycięska drużyna wywalczy prawo startu w tych prestiżowych rozgrywkach, dla mistrza swojego kraju, w przyszłym roku.
W miniony weekend rybniczanie wygrali decydujący o tytule mecz, pokonując Centaury Warszawa 3:0. Było to piąte spotkanie obu drużyn. Silesia po porażkach w dwóch pierwszych meczach była w bardzo trudnej sytuacji, ale wygrała trzy kolejne spotkania i sięgnęła po mistrzostwo.