Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teatr Szydło: Premiera pięknego spektaklu „Królowa Śniegu”. Zobaczcie zdjęcia! [FOTO]

Facebook Twitter

Pół roku prób i jest zachwycający efekt - długo wyczekiwana premiera przepięknego, bajkowego spektaklu dla dzieci i młodzieży już za nami. Teatr Szydło działający przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentował kolejne wzruszające przedstawienie.

Teatr Szydło z nowym spektaklem

Przy kompletnie wypełnionej widowni młodzi aktorzy tym razem opowiedzieli i pokazali przepiękną, zimową opowieść o Kaju i Gerdzie, których rozdzieliła Królowa śniegu, zabierając chłopca ze sobą to swojego zimowego pałacu. Odłamek lustra, który utknął w sercu głównego bohatera, zmienia go w chłodną i bezduszną postać, która zapomina o swojej ukochanej przyjaciółce.

Dziewczyna jednak niesiona na skrzydłach miłości, pełna odwagi i determinacji przemierza świat w poszukiwaniu chłopaka. Na swojej trudnej drodze spotyka zieloną czarodziejkę, gadającą wronę, księżniczkę i księcia, eskimoskę, rozbójników i białych gwardzistów, rozmawia z rzeką i roślinami. Wszystkie znaki na ziemi i niebie odbierają jej nadzieję, że kiedykolwiek uda jej się wyrwać ukochanego z sideł strasznej i potężnej Zimy.

Ta wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć, chcąc walczyć o miłość, zainspirowała aktorów Teatru Szydło do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”.

Przepiękne, kostiumy, scenografia, efekty świetlne i efekty specjalne, autorska muzyka Jakuba Ryszki.

Jestem przekonana, że widzowie byli zachwyceni

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Spektakl dedykowany jest zarówno dzieciom jak i młodzieży i dorosłym. Reżyserką i scenarzystką jest Dorota Krawczyk. Muzykę skomponował Jakub Ryszka. W spektaklu grają: Nadia Marczak, Jakub Ryszka, Hanna Pilśniak, Wanessa Krajewska, Hanna Pisarek, Julia Berger, Zuzanna Marek, Róża Styrnol, Joanna Makuch, Pola Gałczyńska, Zofia Bacza, Mateusz Jeleń, Kaja Schmidt, Julia Dylich, Julia Tyborowska, Amelia Kopiec, Julia Pająk, Agata Oślizlok, Liliana Kaczmarczyk i Sandra Adamczyk.

Kostiumy zaprojektowała Karolina Gajewska, a uszyły je Hanna Sekuła i Jadwiga Pławna. Reżyserem światła jest Radosław Bujok. Scenografię wykonali Adam Danek, Dariusz Włoszczyk, Mariusz Grudecki. Za dźwięk odpowiada Sebastian Załęski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj