Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ten hit miał swoją premierę 30 lat temu! I wciąż go nucimy [WIDEO]

Facebook Twitter

Mija właśnie trzydzieści lat od powstania Modern Talking – zespołu, który spowodował rewolucję na tanecznej scenie muzycznej całego świata. Trzy dekady temu słuchacze rozgłośni radiowych mieli również okazję usłyszeć po raz pierwszy utwór „You‘re my heart, you‘re my soul,” od którego wszystko się zaczęło.

Chcąc uczcić trzy dekady swojej obecności na światowej scenie muzycznej Modern Talking opublikował album „30”, na którym znalazły się zremasterowane przeboje grupy, nowe wersje piosenek, specjalne mixy oraz ponad półgodzinny megamix.

Album zadebiutował na 15 miejscu listy sprzedaży OLIS, po dwóch tygodniach od premiery awansował na pozycję 11 tego zestawienia. Warto również odnotować, że po wielu latach w zestawieniu tym ponownie zagościł album „Back For Good”, który znalazł się na 94 miejscu polskiego Top 100 albumów.

Polska jest w czołówce krajów, w których Modern Talking jest nieprzerwanie na topie. Dowodem na to jest debiut albumu „30” na 15 miejscu Ogólnopolskiej Listy Sprzedaży OLIS i jego awans po dwóch tygodniach od premiery na miejsce 11. Tak wysoka pozycja nowej kompilacji Modern Talking świadczy o niezwykłej popularności tej grupy w naszym kraju.

Do krajowych rozgłośni radiowych trafiła nowa wersja utworu „Brother Louie” wyprodukowana przez szwedzkiego producenta Bassflowa. Utwór ten, który Modern Talking zaprezentował w 1986 roku jest obecnie najczęściej granym utworem w niemieckich klubach i dyskotekach.

Nowoczesna wersja tego wielkiego hitu Modern Talking zadebiutowała na 50 miejscu listy Euro DJ Charts a sam album na dwunastym miejscu Top 100 albumów w Niemczech!

Na pierwszym krążku znalazło się 21 zremasterowanych przebojów Thomasa Andersa i Dietera Bohlena w tym nowa, niepublikowana do tej pory wersja ich wielkiego hitu „Just We Two”.

Drugi krążek to muzyczne rarytasy dla fanów grupy: nowy, po raz pierwszy wydany trzydziestominutowy megamix największych przebojów duetu oraz sześć hitów grupy w nowych, po raz pierwszy opublikowanych wersjach. W powstanie tego albumu zaangażowali się również artyści młodszego pokolenia: DJ Cappiccio, Paul Masterson, legendarni Blank & Jones oraz Bassflow (producent muzyczny, autor remiksów dla: Lany Del Rey, Mando Diao, Hurts czy Roxette).

Wyprodukowany na nowo kawałek „Brother Louie” z 1986 roku jest obecnie najczęściej granym utworem w niemieckich klubach i dyskotekach. Nowoczesna wersja tego wielkiego hitu Modern Talking zadebiutowała również na 50 miejscu listy Euro DJ Charts.

Do tej pory sprzedano na całym świecie ponad 160 milionów płyt Modern Talking. Ponadczasowe przeboje duetu: „You‘re my heart, you‘re my soul“, „Cheri, Cheri Lady”, „You can win if you want“ czy „Atlantis is calling (S.O.S. for Love)” od trzech dekad święcą triumfy na światowej scenie muzyki dance i wciąż znajdują się na topie rozgłośni radiowych na całym świecie.

Muzyka duetu rozbrzmiewa na wszelkiego rodzaju imprezach oraz inspiruje kolejne pokolenia artystów i fanów tej legendarnej formacji.

Od poniedziałku (3.11.) będziecie mieli okazję wygrać w Radiu 90 płytę „30”!

„You‘re my heart, you‘re my soul“

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj