Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tony śniegu do wywózki

Facebook Twitter

Odwilż znacznie pomaga w usuwaniu śniegów z dróg i chodników, jednak to co napadało w ciągu ostatnich tygodni tworzy sporą warstwę. Odśnieżanie spowodowało skumulowanie śniegu na poboczach dróg.

Są miejsca gdzie nie ma go już gdzie spychać. Miasta w regionie zaczęły wywozić więc śnieg. Tak jest m.in. w Skoczowie i Cieszynie.  Pierwszy raz od dwunastu lat taką decyzję podjęto w Czeskim Cieszynie. To po to, by ułatwić utrzymanie dróg i chodników. Na razie do środy z centrum miasta wyjechało 130 ton śnieżnej brei – mówi Dorota Havlikowa, rzecznik prasowa Czeskiego Cieszyna.
Tymczasem po polskiej stronie Olzy akcję wywożenia śniegu zaplanowaną na czwartek odwołano. Ma to związek oczywiście z odwilżą. Mimo to do tej pory z centrum usunięto setki ton śniegu – mówi Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

Po sześciu latach dopiero w tym roku nas przymusiło. Jezdnie zostały zawężone, śnieg zalegający utrudniał poruszanie się. Do tego doszła organizacja na rynku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stamtąd też wywoziliśmy śnieg. Szacujemy, że samochody wykonały około 150 kursów po 5 ton.
Ze względów ekologicznych nie można zrzucać śniegu do rzek. W Cieszynie był on wywożony na składowiska na ulicach Cegielnianej i Frysztackiej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj