Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Tribute to Komeda” w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

"Tribute to Komeda" to tytuł koncertu, na jaki zaprasza do siebie Teatr Ziemi Rybnickiej. W niedzielę (06.10.) to wydarzenie na inaugurację Festiwalu im. Henryka Mikołaja Góreckiego "U źródeł sławy".

Fot. teatrziemirybnickiej.pl

Polecamy o godz. 18.00. Wystąpi ekstraklasa polskiego jazzu, a muzykom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna Filharmonii Rybnickiej.

Mamy rok „komedowski”, w tym roku rocznica śmierci znakomitego pianisty i kompozytora i będzie to koncert, podczas którego wystąpią trio Andrzeja Jagodzińskiego: Agnieszka Wilczyńska, Robert Majewski oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Rybnickiej. Koncert naprawdę wyjątkowy, na którym usłyszymy największe przeboje Krzysztofa Komedy, także te filmowe, ale i jazzowe, w rewelacyjnym wykonaniu, w rewelacyjnych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego- zapewnia Michał Wojaczek, dyrektor rybnickiego teatru. 

Kolejne koncerty w ramach festiwalu im. Henryka Mikołaja Góreckiego: 13, 20, 22 i 27 października, kolejno w sali Rydułtowskiego Centrum Kultury, w dworku w Łukowie Śl. nieopodal Czernicy, miejsca urodzenia patrona imprezy, w rybnickim muzeum. Ostatni, szczególnie uroczysty koncert, ponownie w TZR, będzie okazją do świętowania 20. rocznicy reaktywacji Filharmonii Rybnickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024