Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o regionie: Nocna Orkiestra Eksperymentalna i jej show [PODCAST]

Facebook Twitter

Opowieści o regionie prezentują rozmowę z Piotrem Kotasem z Nocnej Orkiestry Eksperymentalnej. Na kilka godzin przed koncertem "Space Night Show" w Teatrze Ziemi Rybnickiej, opowiedział o tym jak improwizuje się, gdy gasną światła i zapada ciemność.

Piotr Kotas to pianista, kompozytor, aranżer, producent. Twórca muzyki między innymi do spektakli „Drach”, „Tego Betlejem nie ma na mapach”, musicalu “Jak Ogień”, opery „Margaret” czy symfonii miejskiej „Antoni – światło zagubionych”. Lider Nocnej Orkiestry Eksperymentalnej w studio Radia 90 w grudniu opowiadał o „Nocnej płycie”, dziś (14.04) gości u nas na kilka godzin przed koncertem „Space Night Show” w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

fot.facebook.com/nocnaorkiestra

Piotr Kotas: Noc jest takim naszym patronem ze względu na to, że rzeczywiście spotykamy się nocą na tych naszych próbach…

Radio 90: Bo lubicie grać nocą? Czy dlatego, że tak Wam czas się układa?

Piotr Kotas: Z jednej strony tak się układa, jakoś tam przyzwyczailiśmy się do takiego trybu pracy, kiedy spotykamy się wieczorną, późną porą, potem zahaczając o rzeczywiście czasami nawet środek nocy. Wynikło to z takich czysto prozaicznych powodów, a mianowicie współpracujemy z muzykami, którzy rano często mają próby w orkiestrach, w filharmonii, potem popołudniami mają szkoły muzyczne, jakaś taka działalność edukacyjna. Ta noc okazało się takim jedynym momentem, w którym tych ludzi da się rzeczywiście w całości zebrać i na tę próbę zaprosić… Myślę, że inaczej się gra.

Dziś (14.04) o godz. 18:00. Nocna Orkiestra Eksperymentalna zaprezentuje Space Night Show w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Gość specjalny: Dariusz Basiński (Mumio) BB&F 9. Music & Soul Festival. Zapraszamy na widowisko SPACE NIGHT SHOW w ramach 9. Music & Soul Festival.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024