Trzy mecze – trzy zwycięstwa. JKH GKS Jastrzębie coraz bliżej finału Mistrzostw Polski

W środę (6.03.) jastrzębianie po raz kolejny pokonali GKS Tychy. Spotkanie znów było bardzo zacięte, a zwycięzcę wyłoniły, podobnie jak dzień wcześniej, rzuty karne. W regulaminowym czasie gry mecz skończył się wynikiem 2:2. JKH GKS prowadził po golu Richarda Bordowskiego, później dwie bramki strzelili gospodarze.

Jastrzębianie wyrównali w ostatniej minucie spotkania, a gola dającego dogrywkę strzelił Richard Kral. W doliczonym czasie gry bramki już nie padły, a w rzutach karnych lepsi okazali się znów zawodnicy JKH GKS-u, wykorzystując wszystkie trzy strzały. Zespół z Jastrzębia prowadzi w rywalizacji z GKS-me Tychy 3:0 i już tylko jednej wygranej brakuje by awansował do finały. Czwarty mecz w sobotę (9.03.) w Jastrzębiu.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:3k (0:0, 1:1, 1:1, 0:0d, 0:1k)

• 0:1 (33:38) Bordowski – Słodczyk – Labryga
  • 1:1 (35:46) Baranyk – Szimiczek
  • 2:1 (42:15) Łopuski – Zion (5/4)
  • 2:2 (59:04) Kral – Zatko (6/4)
  • 2:3 (65:00) Lipina (decydujący karny)

Składy:

• GKS Tychy: Sobecki – Jakesz, Dutka, Bagiński, Szimiczek, Baranyk – Zion, Csorich, Pasiut, Da Costa, Łopuski – Sokół, Majkowski, Janosz, Parzyszek, Bernat – Wanacki, Ciura, Witecki, Galant, Guzik.
  • JKH GKS Jastrzębie: Sopko – Górny, Zatko, Kral, Lipina, Danieluk – Labryga, Pastryk, Kapica, Prochazka, Urbanowicz – Karliczek, Mateusz Rompkowski, Zdenek, Słodczyk, Bordowski – Bryk, Dąbkowski, Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut. Kary: 8:8.

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki – Wojciech Msozczyński, Sławomir Szachniewicz.
Widzów: 2300.

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:0 dla JKH.