Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń: Kolejne osoby trafiły do szpitala

Facebook Twitter

Do szpitali w Zawierciu, Raciborzu i Cieszynie trafili pensjonariusze Ustrońskiego Miejskiego Domu Spokojnej Starości. Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, w domu wykryto 26 przypadków koronawirusa. Wczoraj (04.10.) kolejne dwie, czyli łącznie osiem osób musiało być hospitalizowanych.

fot. www.ustron.pl

Jak mówi w rozmowie z naszą stacją burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, początkowo szukano ośrodków, do których chorzy mogliby trafić. Ostatecznie przyjęły ich trzy szpitale.

Finalnie chcieliśmy umieścić w szpitalach 10 osób. 6 miejsc udało się znaleźć w sobotę, w niedzielę 2 miejsca i jeszcze czekamy dla dwóch osób z troszeczkę łagodniejszymi objawami. To nie są osoby wymagające natychmiastowego położenia.
Radio90: Mówi pan, że szukaliście szpitala, jak rozumiem, Cieszyn już nie przyjmował.
Cztery osoby trafiły do Zawiercia, jedna do Raciborza i jedna do Cieszyna. Cieszyn w sobotę dysponował jednym miejscem wolnym. Dwie wczorajsze osoby trafiły do Zawiercia.

Pozostałe w budynku 18 osób z pozytywnym wynikiem czują się w miarę dobrze

– mówi burmistrz Korcz. W budynku zorganizowano dwie strefy, dla osób zakażonych i zdrowych.

Ci opiekunowie, którzy są teraz w budynku, spędzą w pracy najbliższe kilka dni

– dodaje włodarz miasta.

One są w pracy, one są ustawione, wymieniają się między sobą, mają dyżury, obchody. Mają zapewnione miejsce do spania, dowoziliśmy dodatkowe łóżka i całe zaplecze dla nich osobne. Co istotne, osoby, które są zdrowe wśród pensjonariuszy, przebywają w innej części budynku, natomiast dla części chorej jest zrobione wewnętrzne izolatorium. Czyli te osoby oczywiście się nie kontaktują ze sobą, również kuchnię mamy czystą, oddzieloną od budynku i tylko przez windy i śluzy posiłki są wydane. Nie ma kontaktu personelu z kuchni z resztą budynku.

Jeśli zaistnieje taka konieczność, w pracy ośrodka pomogą Wojska Obrony Terytorialnej, ponieważ z kuchni rozwożone były posiłki dla 90 osób w całym Ustroniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj