Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga kierowcy na A1: kolejny węzeł w Częstochowie otwarty dla ruchu

Facebook Twitter

"Dzięki udostępnieniu węzła Częstochowa Blachownia autostrada na wysokości Częstochowy zyskuje pełną funkcjonalność"- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jeśli korzystacie z tej trasy, sprawdźcie informacje o otwartym w środę (10.06.) węźle na skrzyżowaniu A1 i DK46.

www.gddkia.gov.pl

Dzięki otwarciu węzła Częstochowa Blachownia możliwy będzie wjazd na autostradę A1 i zjazd z niej do Częstochowy oraz w kierunku Lubliniec – Opole, Szczekociny. To bardzo dogodne, kolejne połączenie do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

– czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z tego połączenia zadowoleni będą również kierowcy pojazdów ciężarowych, gdyż będzie to duże ułatwienie dla ciężkiego ruchu tranzytowego korzystającego z DK46.

www.gddkia.gov.pl

Na początku sierpnia 2019 roku oddano do ruchu nowy, blisko 33-kilometrowy odcinek A1 od węzła Częstochowa Południe do węzła Pyrzowice. Jednocześnie rozpoczęły się prace zabezpieczające na odcinku autostrady na wysokości Częstochowy, gdzie drogowcy musieli odstąpić od umowy z nierzetelnym wykonawcą. W Grudniu udało się udostępnić kierowcom 24 kilometry jezdni autostrady A1 – pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Południe. 15 lutego 2020 r. otwarto z kolei węzeł Częstochowa Jasna Góra.

www.gddkia.gov.pl

Oddane do ruchu w ubiegłym roku 56 km autostrady umożliwia nieprzerwaną jazdę od południowej granicy państwa w Gorzyczkach do północnych dzielnic Częstochowy, mijając po drodze konurbację górnośląską i Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.

Do zakończenia inwestycji pozostało rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego budowy Miejsc Obsługi Podróżnych kategorii I Gorzelanka Wschód i Zachód, kategorii II Wierzchowisko Wschód i kategorii III Wierzchowisko Zachód, Obwodu Utrzymania Autostrady Lgota oraz ogłoszenie ostatnich dwóch przetargów. Będą one dotyczyły prac wykończeniowych na węzłach, dokończenia budowy obiektu WA-352 (jezdnia lewa) nad linią kolejową nr 146 przed węzłem Częstochowa Północ wraz z odcinkiem dojazdowym autostrady A1, a ponadto realizacji dróg serwisowych i technologicznych, robót melioracyjnych, prac wykończeniowych w asortymentach robót drogowych, mostowych, branżowych oraz zieleni. Ostatnim elementem będzie wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

– informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj