Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W centrum Rybnika zwaliła się remontowana kamienica. Co mówią świadkowie? [FOTO]

Facebook Twitter

 Na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i św. Jana, trwa akcja strażaków, którzy przeszukują gruzowisko. Z Jastrzębia-Zdroju wezwano specjalny zespół ratowników z psami. Z pierwszych informacji wynika, że nikt nie został ranny.

Prowadzone prace mogły być przyczyną zawalenia się kamienicy. To na razie jednak przypuszczenia, dokładny przyczyny będą znane po zakończeniu akcji i przeprowadzenie ekspertyz z udziałem biegłych. Jak powiedział Bogusław Łabędzki, oficer prasowy z rybnickiej komendy Straży Pożarnej, robotnicy na czas zdołali się ewakuować. Prace, które prowadzono od jakiegoś czasu w dawnym „Świerklańcu”, mogły przyczynić się do dzisiejszych (18.03.) wydarzeń. Runęła fasada budynku oraz trzy stropy. Na miejsce dojechała ekipa poszukiwawcza z psami z Jastrzębia-Zdroju, wyszkolona do przeszukiwania zawalony obiektów.

Na razie nie ma informacji o poszkodowanych osobach, mimo to wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował już na boisku Szkoły Podstawowej nr 9. Nasz reporter Robert Krzyżaniak rozmawiał na miejscu ze świadkami zdarzenia, posłuchajcie co nam powiedzieli:

Zdjęcia dzięki uprzejmości świadków:

Fotorelacja:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj