Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ten kurier nie dowiezie paczek. Wspomagał się alkoholem

Facebook Twitter

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, którym przewożono przesyłki kurierskie. Został zatrzymany przez jastrzębskich policjantów. Grozi mu teraz kara 2 lat więzienia.

Były utrudnienia na DK78. Przewrócił sie tir

Kurier nie dowiezie paczek – zatrzymała go policja

Dyżurny policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że w centrum miasta, białym dostawczym peugeot jedzie pijany mężczyzna. Natychmiast do działań zostali skierowani jastrzębscy policjanci. Po chwili na ulicy Łowickiej policjanci drogówki zauważyli poszukiwany pojazd. Po zatrzymaniu mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna jest pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 37-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie prowadził samochód, przewożąc niedostarczone przesyłki. Stróże prawa zatrzymali jastrzębianinowi uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 37-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Jego właściwa reakcja pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy – jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, należy jej to uniemożliwić. Trzeba także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112 – dyspozytorzy przyjmą zgłoszenie i przekażą informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. W takich sytuacjach istotny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

– apeluje policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj