Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Raciborzu ruszyło kino pod chmurką

Facebook Twitter

W amfiteatrze przy Domu Kultury "Strzecha" z początkiem sierpnia rusza Familijne Kino Plenerowe. Przez pierwsze dwa weekendy miesiąca, w piątkowe i sobotnie wieczory, będą wyświetlane dwa filmy. Bilet na jeden film będzie kosztował 5 zł, karnet na cały wieczór - 8 zł.

Repertuar:

9.08., godz. 19.00

  • Latająca Klasa – legendarny kościół św. Tomasza w Lipsku, którego kantorem był Jan Sebastian Bach. Jego chór i szkoła chóralna z internatem, gdzie uczęszczają najbardziej utalentowani wokalnie chłopcy z całych Niemiec, których ojcowie i dziadkowie śpiewali w tym chórze. Ci grzeczni chłopcy w dzień śpiewają i uczą się, w nocy jednak stają się na powrót normalnymi 12-latkami i udają się na tajne spotkania swojej bandy. Ta banda ma jednak konkurencję, grupę dzieci, które więcej czasu spędzają na ulicy, niż w szkole. Bach i balet kontra hip hop i breakdance. Kontra? Niekoniecznie. Grzeczni chłopcy od św. Tomasza potrafią też nieźle rapować. A ciągłe bójki pomiędzy konkurencyjnymi bandami to taki rodzaj aktywnego poznawania się i… zalotów. Łobuzerska Mona i wiecznie potargany chórzysta Jonathan stanowią przecież idealną parę…
  • Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – Nowy Jork, rok 1855. Grupa pionierów w ciągu 80 dni musi dotrzeć do Kalifornii, by osiedlić się na przyznanych im terenach. W podróży na Zachód pomaga im nieustraszony stróż prawa, Lucky Luke. Tymczasem banda Daltonów okrada nowojorskie banki i zrobi wszystko, by uprzykrzyć życie nie tylko Lucke’owi, ale i pionierom…

10.08., godz.19.00

  • „Asterix na olimpiadzie” to europejska produkcja wszech czasów. W filmie, którego budżet wyniósł 80 000 000 euro, wystąpiło ponad 80 gwiazd kina i sportu, m.in.: Gérard Depardieu, Alain Delon, Clovis Cornillac, Benoît Poelvoorde, Michael Schumacher (wielokrotny Mistrz Świata Formuły 1), Jean Todt (szef zespołu Ferrari) i Zinedine Zidane (legenda piłkarskiej reprezentacji Francji, grający z numerem 10 na koszulce). W czasie Igrzysk Olimpijskich Brutus, przybrany syna Cezara, będzie walczył o serce pięknej księżniczki Iriny. Iriną zauroczony jest również jeden z Galów – Romantix. Jego przyjaciele, na czele z Asterixem z Obelixem zrobią wszystko, by pokonać Brutusa. Podstępny Brutus chce jednak osiągnąć jeszcze jeden cel, a jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską… Film z polskim dubbingiem, w którym udział wzięła czołówka polskich aktorów. Jednemu z głównych bohaterów filmu, Brutusowi, głosu użyczył Borys Szyc, laureat Wiktora 2007 w kategorii Najlepszy Aktor. W dubbingu wzięli również udział m.in.: Daniel Olbrychski (Cezar), Wiktor Zborowski (Obelix), Cezary Pazura (Numernabis), Sławomir Pacek (Asterix), Anna Cieślak (księżniczka Irina), Jerzy Kryszak (Kakofonix), Tomasz Kot (Romantix), Bartek Kasprzykowski (Mordikus) i… Krzysztof Hołowczyc (Schumix).
  • Wyścig – zabawna komedia familijna, która ostrze swej satyry kieruje w stronę ojców, tak przejętych sportową rywalizacją swoich pociech, że sami zaczynają między sobą walczyć. A wszystko ma swój początek jeszcze w czasach szkolnych jednego z nich. Phil Davis był w piątej klasie niedościgły w biegach i skokach, dopóki nie pokonał go Ace Montana i to na oczach swoich najlepszych kumpli – Blane’a i Wielkiego Jimmy’ego. Od tego fatalnego dnia, kiedy utracił tytuł championa, Phil marzy o byciu pierwszym. Minęło 25 lat.

Bilety w cenie:

  • 5 zł – jeden seans
  • 8 zł – karnet na jeden dzień

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024