Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

5 ciekawych hip-hopowych festiwali muzycznych w 2024 roku [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Chociaż do ciepłych dni jeszcze daleko, organizatorzy już rozpoczynają sezon festiwalowy. Szczególnie interesujące niespodzianki przygotowali dla fanów rapu. Jakie więc wydarzenia muzyczne warto odwiedzić w 2024 roku? Zdradzamy więcej na temat pięciu najciekawszych festiwali hip-hopowych.

hip-hop
mat. nadesłany

1. SnowFest – zimowe szaleństwo w Szczyrku

Choć początkowo ten festiwal odbywał się w Zakopanem, przeniesienie go do Szczyrku było strzałem w dziesiątkę. Od kilku lat lutowa data została również zmieniona i SnowFest ma miejsce początkiem marca. Dwudniowy festiwal to mieszanka rapu, muzyki elektronicznej i sportów zimowych. W tegorocznym line-upie znaleźli się takie projekty hip-hopowe jak: Kaliber 44, PRO8L3M, Święty Bass czy Gooral. Do zobaczenia 1 i 2 marca na Skoczni Skalite!

2. Rap Wagary, czyli dzień wagarowicza w rytmie hip-hopu

Młode pokolenie raperów przygotowało specjalny event dla swoich fanów w dzień wagarowicza. W Tauron Arena Kraków już 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, czeka na nas prawdziwa petarda. Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Young Multi i Otsochodzi – tych siedmiu artystów rozbuja scenę i zapewni niezapomnianą zabawę aż do rana. Nie musicie jednak olewać szkoły – start koncertu planowany jest na 17:00.

3. Clout 3.0 – worldwide rap w stolicy Polski

Fani worldwide rapu również doczekali się swojego wydarzenia. Funkcjonujący od 2022 roku Clout Festival zaprasza na swoją trzecią odsłonę. Pierwsza miała miejsce w warszawskiej hali EXPO XXI, druga w okolicach Stadionu Miejskiego, a gdzie odbędzie się trzecia? Organizatorzy co roku wyszukują nowe ciekawe lokalizacje, liczymy więc na niespodziankę! Już 13 i 14 lipca wielbiciele trapu meldują się w stolicy!

4. Mazury Hip Hop Festiwal – 21. edycja imprezy

Najstarszy rapowy festiwal w wersji plenerowej po raz kolejny odbędzie się na malowniczych Mazurach. Twierdza Boyen w Giżycku ugości publiczność oraz zaproszonych artystów w samym środku lata. Od 18 do 20 lipca czekać będzie na nas ponad dwadzieścia koncertów. Wśród zapowiedzianych już gwiazd znajdują się takie jak Kukon, ReTo, Szpaku, Young Leosia, Chivas, Słoń, Zeamsone, Kronkel Dom, Paluch czy Bambi. Musicie tam być!

5. 3Era – ziomale ziomalom

Gdańska Ulica Elektryków co roku poszerza swoją działalność kulturalną. W 2024 roku do jej oferty dochodzi nowa edycja wydarzenia 3Era Festiwal. Reprezentant nowej szkoły w rapie, Szczyl, w połączeniu z gdańskim didżejem i producentem Reza Future proponuje nowe spojrzenie na hip-hop. Już 30 i 31 sierpnia awangardowy hip-hop przygotują znani i mniej znani raperzy. W końcu motto 3Era Festiwal to: „Od ziomali dla ziomali”!
Bilety na festiwale muzyczne można kupić w GoingApp i Empik Bilety

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj