Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wybierając się do lasu, trzeba na siebie uważać!

Facebook Twitter

Sezon na grzyby w pełni. Jednak wybierając się do lasu, trzeba na siebie uważać. Mamy już pierwsze zaginione osoby. W wiadomościach Radia 90 słyszeliście o 30-latku z Czarkowa, to powiat pszczyński, odnalezionym kilkadziesiąt kilometrów od swojego domu, bo w Kuźni Raciborskiej. Do dziś nie ma 62-letniego mieszkańca schroniska św. Brata Alberta w Przegędzy, który w ubiegłym tygodniu wybrał się na grzyby.

fot.jarmoluk/ pixabay.com

Wybierając się do lasu na grzyby, trzeba pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam bezpiecznie wrócić do domu z naszymi zbiorami. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, ale też rozważyć skorzystanie z systemu monitoringu GPS Life, szczególnie w przypadku osób starszych i chorych. Daje on możliwość stałego lokalizowania położenia, a także umożliwia wytyczenie granic, w ramach których może poruszać się nasz podopieczny. Najlepiej, gdy na grzyby wybierzemy się większą grupą. Jeśli nie znamy dobrze terenu – nie oddalajmy się zbytnio od miejsca, z którego wyruszyliśmy, nie oddalajmy się też od nasz towarzyszy. Jeśli się zgubimy – od razu alarmujmy policję i nie próbujmy na własną rękę odszukać drogi powrotnej.

Przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy, że obok przyjemności obcowania z naturą, w lesie może spotkać nas wiele niebezpieczeństw.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj