Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory. Komentarz posła Krzysztofa Gadowskiego

Facebook Twitter

Już prawie wszystko jasne. Wyniki ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w okręgu numer 30 spłynęły do Państwowej Komisji Wyborczej. To przypomnijmy okręg, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty: raciborski, wodzisławski, rybnicki, mikołowski i miasta Rybnik, Jastrzębie oraz Żory.

Fot. facebook.com/krzysztof.gadowski.90

Wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało ponad 48 procent głosów (48,28%) na drugim miejscu Koalicja Obywatelska ponad 27 procent (27,71%) dalej Lewica ponad 9 procent (9,68%), Konfederacja ponad 7 (7,17%) i PSL ponad 5 procent (5,64%). O komentarz do tych wyników poprosiliśmy posła minionej kadencji oraz z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć obecnej, Krzysztofa Gadowskiego z Platformy Obywatelskiej.

Czy wynik, jaki osiągnęła Koalicja Obywatelska jest sukcesem, czy porażką ugrupowania?

Do sejmu dostały się dwa nowe ugrupowania Konfederacja i Lewica. Pomimo dominacji w ławach poselskich PiS-u sejm będzie miał teraz nowe oblicze.

Dziś jeszcze powinniśmy poznać dokładny rozkład mandatów i dowiedzieć się kto z okręgu wyborczego numer 30 zasiądzie w ławach poselskich. Wstępne informacje mówią, że 5 mandatów otrzyma PiS, trzy Koalicja Obywatelska i jeden Lewica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj