Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek autobusu w Jastrzębiu-Zdroju. Pojazd uderzył w drzewo. 9 osób rannych [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju autobus komunikacji miejskiej uderzył w drzewo. Są poszkodowani. Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 9.00 na ulicy Pszczyńskiej, około 200 metrów od zjazdu z Drogi Głównej Południowej. Są tam policjanci i ratownicy. Droga jest nieprzejezdna!

fot. facebook.com/jastrzebskiedrogi

AKTUALIZACJA godz. 11.45

Ulica Pszczyńska w Jastrzębiu wciąż jest nieprzejezdna. Autobus komunikacji miejskiej uderzył w drzewo, 9 osób w tym kierowca zostało poszkodowanych. Wszyscy mają urazy nóg, jedna z osób także uraz głowy. Stan trzech z nich jest poważny. Dwoje rannych przetransportowano do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wiadomo, że wszyscy trafili do okolicznych szpitali. Przyczyną wypadku prawdopodobnie było zasłabnięcie kierowcy. Okoliczności wypadku bada policja.

AKTUALIZACJA godz. 10.50

9 osób zostało rannych w wypadku autobusu w Jastrzębiu- Zdroju

– informuje aspirat Halina Semik, rzecznik jastrzębskiej komendy policji. Na ulicy Pszczyńskiej. Autobus komunikacji miejskiej uderzył w drzewo.

Halina Semik: Kierowca autobusu komunikacji miejskiej, jadąc od centrum w kierunku Pawłowic, stracił panowanie nad autobusem i zjechał na przeciwny pas i uderzył w drzewo, najprawdopodobniej przyczyną było zasłabnięcie lub kierowca stracił przytomność. W rozmowie z policjantami kierowca mówił, że nie pamięta co zdarzyło się przed momentem zderzenia. 9 osób zostało poszkodowanych, przewiezionych do szpitala. Jedne chłopczyk w wieku 4 lat, bez obrażeń, został zwolniony do domu.

Wśród poszkodowanych jest także kierowca. Wszyscy uskarżali się na ból nóg. Dwie osoby zostały zabrane do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie wiadomo ilu pasażerów podróżowało autobusem, gdy na miejsce przybyli policjanci i ratownicy wewnątrz byli tylko poszkodowani.

Droga jest wciąż nieprzejezdna

Ulica Pszczyńska w Jastrzębiu w rejonie zdarzenia jest całkowicie nieprzejezdna i tak będzie co najmniej do godziny 13.00. Policja kieruje wszystkie samochody na wyznaczone objazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj