Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyremontowano obiekt ważny dla dostaw wody do Raciborza

Facebook Twitter

Wyremontowano obiekt ważny dla dostaw wody do Raciborza. Rozdzielnia niskiego napięcia wraz z zasilaniem awaryjnym zmodernizowana została po 40 latach.

Fot. raciborz.pl

Wyremontowano obiekt ważny dla dostaw wody do Raciborza

Ujęcie wody pitnej na ulicy Bogumińskiej jest jednym z najbardziej strategicznych miejsc dla Raciborza. Wodociągi Raciborskie zakończyły właśnie modernizację rozdzielni średniego i niskiego napięcia wraz z systemem awaryjnego zasilania na tym ujęciu. W ramach tej inwestycji wykonano w najwyższym standardzie generalny remont budynku, montaż nowoczesnej rozdzielnicy głównej niskiego napięcia oraz zabudowę nowego agregatu prądotwórczego. Wartość inwestycji to 2 miliony złotych netto.

Fot. raciborz.pl

Prace modernizacyjne trwały 13 miesięcy. Warto zaznaczyć, że budynek rozdzielni powstał w latach 1978-1979 i wymagał kapitalnego remontu. Począwszy od elewacji po dach. Obiekt wyposażony był w agregat prądotwórczy z 1979 roku, który był silnikiem napędzającym czołg, bardzo nieekonomiczny i niewspółpracujący z urządzeniami elektronicznymi. Do rozdzielnicy nie było już dostępnych na rynku części zamiennych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023