Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zbiórka krwi z okazji 40-lecia „Solidarności”

Facebook Twitter

Akcja krwi, by uczcić okrągłą rocznicę "Solidarności". Zainicjowali ją związkowcy z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania związku. Krew można będzie oddać w godzinach od 8:00 do 14:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Fot. jsw.pl

Swój udział zapowiedzieli pracownicy tutejszego szpitala, a także zakładu karnego. Podobna akcja będzie równolegle przeprowadzona w Katowicach, a potem w piątek (4.09.) członkowie „S” odwiedzą Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu oraz terenowy oddział RCKiK w Rybniku. Można  dołączyć do oddających krew.

Fot. jsw.pl

Udział (31.08.) między godz. 10:00 i godz. 11:00 zapowiedzieli m.in. Robert Rychel, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Józef Danek, zastępca dyrektora jastrzębskiego szpitala ds. medycznych, Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Piotr Nowak, dyrektor Śląskiego OW NFZ w Katowicach oraz Artur Dyczko, zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Roman Brudziński, przewodniczący „Solidarności” w JSW.

Fot. jsw.pl

Również 31 sierpnia od godz. 9:00 do godz. 15:00 członkowie i sympatycy związku będą mogli oddawać krew w głównej siedzibie „Solidarności” w Katowicach. Z kolei 4 września członkowie „S” odwiedzą Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, terenowy oddział RCKiK w Rybniku oraz Szpital Miejski nr 1 w Sosnowcu.

Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, swój udział już zadeklarowało ponad 200 osób

– mówi Marcin Kulig, szef „S” w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju i jeden z pomysłodawców zbiórki krwi.

Wspólnie z kolegami ze związku doszliśmy do wniosku, że pomagając szpitalom w tym trudnym okresie epidemii koronawirusa, najlepiej uczcimy okrągłą rocznicę powstania „Solidarności”

-dodaje.

Dodatkowych informacji udzielą: Danuta Jemioło, kierownik biura terenowego śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” w Jastrzębiu-Zdroju, tel. 697 628 872 oraz Marcin Kulig, szef „S” w ZK w Jastrzębiu-Zdroju, tel. 607 268 732.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj