Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zlata Tretra w Ostrawie. Miting zyskał nową rangę

Facebook Twitter

To będzie kolejne święto dla fanów lekkoatletyki. Od lat w maju sympatycy tej dyscypliny sportu, także z naszego kraju, wybierają się do Ostrawy. To tam organizowany jest największy u naszych południowych sąsiadów miting przyciągający światowe gwiazdy - Zlata Tretra, czyli z Złote Kolce. Gwiazd na pewno nie zabraknie także w przyszłym roku a sam miting zyskał nową rangę.

Od przyszłego roku miting w Ostrawie będzie jedną z imprez nowego cyklu Złotych Mitingów, które organizowane będą na świecie po nazwą „World Athletics Continental Tour”. To drugi najbardziej prestiżowy cykl po Diamentowej Lidze. Co ciekawe będzie bardzo atrakcyjny dla lekkoatletów, bo znajdą się tam konkurencje, które nie mieszczą się w programie Diamentowej Ligi, ale punktowane będą dla zawodników jak starty w najlepszych mitingach. Będą to na przykład biegi na 200 metrów oraz trójskok kobiet i mężczyzn a także bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn.

Na Złotych Kolcach nie zabraknie oczywiście także innych dyscyplin, ale na razie nie są jeszcze znane szczegóły. Pierwsze gwiazdy, które już potwierdziły udział w zawodach to oszczepnicy: ubiegłoroczny mistrz świata Anderson Peters z Grenady i aktualna mistrzyni olimpijska, Chorwatka Sara Kolak. Jak co roku podczas imprezy w Ostrawie na pewno nie zabraknie także najlepszych polskich lekkoatletów.

Znamy już także termin mitingu, w przyszłym roku Zlata Tretra odbędzie się w piątek 22 maja.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku patronem medialnym Zlatej Tretry było Radio 90.  Zobacz relację z imprezy 2019:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020