Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Podejrzane pojemniki z podejrzaną substancją [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W Żorach policja, straż pożarna i prokurator wezwani zostali wczoraj (19.02.) na ulicę Sosnową. Na placu przy jednej posesji stoi 14 samochodowych naczep, a nich pojemniki, każdy o pojemności 1000 litrów, z nieznaną zawartością.

fot. Straż Pożarna Żory

Z 10 naczep substancje – płynne, oleiste – wyciekły do gleby. Na miejscu pracowali biegli, także samochód rozpoznania chemicznego Straży Pożarnej, ich pomiary nie wykazały na razie niebezpieczeństwa, ale trwają dalsze badania i czynności.

Aktualizacja godzina 11:20

14 naczep z pojemnikami z podejrzaną substancją – w rękach żorskiej policji. We wtorek (19.02) odkryto je na jednej z prywatnych posesji przy ulicy Sosnowej. Ładunki funkcjonariusze zabezpieczyli, wraz pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Miasta w Żorach:
Mówi Łukasz Chmielecki z żorskiej policji:

W każdej z naczep znajdowało się około 48 pojemników, o pojemności tysiąca litrów każdy. W każdym z nich znajdowała się substancja prawdopodobnie niebezpieczna dla środowiska. Takie szczegółowe informacje będziemy wiedzieć później, ponieważ biegły na miejscu pobierał próbki do badań. Po tych badaniach będziemy wiedzieli co to za substancja. Na chwilę obecną miejsce jest zabezpieczone przez policję, żeby miejsce nie przyjechały żadne inne transporty z takimi substancjami.

Numery rejestracyjne naczep pochodzą z całego kraju, policja nie chce jednak zdradzać czy kogoś przesłuchano i zatrzymano w tej sprawie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj