Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojemniki PCK na odzież – zdewastowane. Ubrania walają się po dzielnicy…

Facebook Twitter

Pojemniki PCK na odzież w Żorach zostały zdewastowane. Ubrania zamiast trafić do potrzebujących zostały porozrzucane po całym osiedlu.

Pojemniki PCK na odzież w Żorach

Złodzieje, wandalem upatrzyli sobie pojemniki PCK na odzież

Sterty ubrań porozrzucane wokół pojemników na odzież należących do PCK, od ponad tygodnia czekają w Żorach Roju na to, aż ktoś je posprząta. Nieznani sprawcy włamali się do dwóch z czterech pojemników, znajdujących się przy ulicy Wodzisławskiej.

Mieszkańcy są bezradni i proszą nas o pomoc. Arkadiusz Żabka był na miejscu, gdzie rozmawiał z Krzysztofem Kurkiem radnym Miasta Żory, mieszkającym w też żorskiej dzielnicy:

Radio 90:  Co pan czuje?

Krzysztof Kurek:  Jest mi smutno z tego powodu, że tak to wygląda, jak pobojowisko, bo kontenery są zniszczone. Mieszkańcy od tygodnia dzwonili do mnie. Dowiedziałem się, że te kontenery należą do PCK i dzwoniłem tam osobiście. Też powiedziano mi, że już ten problem był zgłaszany i już wiedzą o co chodzi. Zrobią to jak najszybciej. Mija jednak tydzień i nic, nic się z tym się nie dzieje. Dzwoniłem też do urzędu i mówiłem, jaki jest, jaka jest sprawa. Pan prezydent powiedział, że zajmie się tym tematem i czekamy na efekty. Na razie nie wiem, jak długo to potrwa. Już nie czekajmy na właściciela, niech to ktoś uprzątnie, a potem kosztami obciąży tego właściciela.  (…)

Arkadiusz Żabka o sprawie powiadomił Biuro Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, w którym rozmawiał z Andrzejem Antoniem:

Radio 90: Można liczyć na interwencję w tej sprawie?

Andrzej Antoń: Bardzo sobie cenimy i w zasadzie bardzo często oczekujemy na interwencję, ponieważ Polski Czerwony Krzyż lokując swoje pojemniki za zgodą właściciela, obsługując je, korzysta z partnerskich usług firmy firm, które wybierają dla nas towar, utrzymują czystość. Staramy się to robić w systemie 10-14 dniowym, bo taka najczęściej jest technologia wypełniania przez darczyńców. Często się zdarza sytuacja, że darczyńcy nie czekają na opróżnienie położą coś przed pojemnikami. Robi się wtedy duży nieporządek, który idzie niestety na konto Polskiego Czerwonego Krzyża i my wychodzimy jako ci niezbyt w porządku wobec darczyńców. Będziemy wywierać presję, by szybciej te pojemniki zostały opróżnione i naprawione albo zabrane i naprawione gdzie indziej.

W całym kraju jest 25 tysięcy pojemników na odzież należących do PCK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024