Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: 23 maja 2022

I Jarmark Rękodzieła za nami. Niezwykły finał Tygodnia Bibliotek w Rudach Raciborskich

"XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był dla nas jak zwykle okazją do aktywnego świętowania z naszymi czytelnikami"- pisze do Radia 90 Kasia Machecka z Biblioteki w Rudach Raciborskich. Odbyły się 22 spotkania promujące książkę i czytelnictwo, których bohaterem był Franklin, doskonale dzieciom znany z serii książek autorstwa Paulette Bourgeois. A na finał, wczoraj (22.05.) Jarmark Rękodzieła.

Czy w rybnickim szpitalu zawieszone zostaną kolejne oddziały? Dramatyczna sytuacja neonatologii

W Radio 90 teraz o kolejnych problemach kadrowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku. 31 maja kończy się trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę kierownik Oddziału Neonatologicznego. Od września ubiegłego roku informowała ona dyrekcję o dramatycznej sytuacji jeśli chodzi o kadrę lekarzy na tym oddziale. Nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić ją w pracy w godzinach dopołudniowych.

Komiks i tradycje średniowiecza. Za nami Noc Muzeów w Rybniku [FOTO]

To kobieta z wędką. Zbroję ma z rybich łusek, a pelerynę z sieci, na głowie irokeza. Uratował górników z zalanej kopalni. Ikra to wiedźminka, jaka została stworzona w czasie warsztatów zorganizowanych w ramach Nocy Muzeów w Rybniku. Na otwarcie weekendu (20.05.) placówka zaprosiła do siebie i małych, i dużych, by wspólnie odkrywać tajemnice średniowiecza, ale także by dowiedzieć się więcej na temat komiksu.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne