Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

27 dzień listopada, w regionie spadł śnieg! Kto się cieszy?

Facebook Twitter

Ruch wahadłowy na ulicy Rybnickiej w Rzuchowie. Dziś (27.11.) o poranku doszło tam zderzenia dwóch aut osobowych, jedna osoba pojechała do szpitala. policja ustala przyczyny zdarzenia. Czy powodem była śliska droga? Dziś powtarzamy w wiadomościach Radia 90: jedźcie ostrożnie, bo rano spadł śnieg.

Nowy tydzień przywitał nas białym porankiem. Zaskoczeni?

– usłyszał na ulicach regionu Arkadiusz Żabka.

A dziś (27.11.) policja w Raciborzu prowadzi też akcję pod kryptonimem „NURD”. Niechronionym uczestnikom ruchu drogowego: pieszym i rowerzystom przypominają: to, że widzicie oświetlony samochód, to nie znaczy, że kierowcy też was widzą. Gdy pieszy ubrany jest na ciemno, kierowca jadący z prędkością 80 km/h widzi go dopiero z odległości 30 – 40 metrów.

26 tysięcy 108 metrów dróg do odśnieżenia w pierwszej kolejności. To najpilniejsze trasy w Raciborzu, dróg do utrzymania w drugiej kolejności jest nieco ponad 11 i pół tysiąca metrów. Samorządy ogłaszają, że są przygotowane do odśnieżania, to coroczna akcja „Zima”.

W Jastrzębiu- Zdroju na zimowe utrzymanie miasta zabezpieczono ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. Umownie sezon zaczyna się 1 grudnia a kończy 31 marca. Jastrzębie-Zdrój podzielone jest na 17 kwartałów, o które dba dziewięć firm, wyłonionych w przetargu. Samorządy przypominają, że za utrzymanie zimowe odpowiada właściciel drogi czy posesji, on też ma obowiązek odśnieżać swoje tereny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj