Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogi w Rybniku: Rekordowe asfaltowanie po zimie

Facebook Twitter

"To będzie rekordowy rok pod względem wylanego asfaltu na rybnickich drogach" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Łukasz Karbowiński dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Drogi w Rybniku
fot. pixabay.com

Drogi w Rybniku – po zimie wyłożono już 2,5 tysiąca ton n

Tegoroczna zima, choć krótka, okazała się bolesna dla dróg. Wahania temperatur przełożyły się na ogromną ilość dziur. Ubytki cały czas są łatane.

Łukasz Karbowiński: Szykuje się rekordowy rok, jeśli chodzi o wyłożenie nawierzchni asfaltowej na rybnickich drogach. W tym roku od lutego tak naprawdę to łatanie występuje, bo aura pozwala, wyłożyliśmy na drogi prawie dwa i pół tysiąca ton masy asfaltowej, co przekłada się mniej więcej na 15 tysięcy metrów kwadratowych. Żeby mieć porównanie, w zeszłym całym roku było to około trzech i pół tysiąca ton masy asfaltowej. Szykuje się rekord, jeśli chodzi o tę wartość.

W niektórych miejscach jak na przykład na Hetmańskiej trzeba było wymienić całą nawierzchnię asfaltową. W najbliższym czasie remont czeka ulicę Konarskiego oraz Górnośląską. Kierowcy pytają również o to, kiedy załatane zostaną dziury na Podmiejskiej czy Energetyków.

Radio 90: Ulica Podmiejska. O nią pytają słuchacze.

Łukasz Karbowiński: Tam już były nasze ekipy, ale one doraźne zabezpieczały tą drogę w styczniu, zaraz po zimie. Ona została doraźnie naprawiona. Teraz wszystkiego nie zrobimy naraz, bo to jest fizycznie niemożliwe.

Radio 90:Jest w planach?

Łukasz Karbowiński: Jest w planach, oczywiście.

Radio 90:Ulica Energetyków obok Szpitala. Właściwie możemy wymienić wszystkie ulice, tylko by nam czasu zabrakło.

Łukasz Karbowiński: Nie, nie możemy wymienić wszystkich, mam nadzieję. Ale fakt, zima dla rybnickich dróg była trudna.

Radio 90:Soli sporo, poszło? Na czymś udało się zaoszczędzić?

Łukasz Karbowiński: Mimo, że zima krótka, to dosyć intensywna. Zużyliśmy 22000 soli. Jest to powyżej średniej droga. Ta zima była dla samorządu. Jeśli chodzi o koszty była w miarę standardowa, lekko powyżej średniej.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj