Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

3 osoby podtrute tlenkiem węgla w Owsiszczach. Przyczyną zbyt szybko uruchomiony piec

Facebook Twitter

Uruchomili nowy piec, a instalacja nie była jeszcze dokończona - to prawdopodobna przyczyna podtrucia tlenkiem węgla trzech osób w Owsiszczach w powiecie raciborskim. Dziś (21.01.) strażacy zostali wezwani do jednego z domów jednorodzinnych na ulicy Nowej przed godz. 8.00.

Ze zgłoszenia jakie otrzymali wynikało, że jedna z mieszkanek poczuła się źle. Mówi dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej straży pożarnej w Raciborzu, brygadier Roland Kotula:

Roland Kotula: Ostatecznie okazało się, że poszkodowane zostały trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna. Kobieta z mężczyzną około 40-50 lat, druga kobieta około 80 lat. Starsza pani miała już dość zaawansowane objawy zatrucia tlenkiem węgla. Utrudniony był kontakt, splątana rozmowa, nielogiczne odpowiedzi. Nasze urządzenia, już w trakcie wietrzenia budynku, wykazały stężenie tlenku na poziomie 200 PPM-ów.

To bardzo duża wartość, tlenku węgla musiało być w budynku dużo więcej

– dodaje Roland Kotula. Troje mieszkańców domu trafiło do szpitala. Strażacy wstępnie ustalili dlaczego doszło tam do nagromadzenia się czadu:

Roland Kotula: Przypuszczalną przyczyną uwalniania tlenku węgla było niedokończone jeszcze podłączenie pieca centralnego ogrzewania zasilanego gazem ziemnym, odprowadzenie spalin nie było jeszcze wykończone. Wygląda na to, że wszystko było jeszcze w trakcie montażu. Na niedokończonych jeszcze urządzeniach został piecyk uruchomiony. To musiało powodować przedostawanie się tlenku węgla do budynku.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021