Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PSP w Cieszynie: czujka tlenku węgla w prezencie od strażaków

Facebook Twitter

W okresie grzewczym nie ma praktycznie dnia, by strażacy nie byli wzywani do interwencji związanych z tlenkiem węgla. Wczoraj (17.01) interweniowali w Ustroniu. 

PSP w Cieszynie
fot.fb/Komenda Powiatowa PSP w Cieszynie

Przed 21.00 ratownicy zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu Manhattan. Włączyła się tam czujka czadu. Jeszcze przed przybyciem strażaków mieszkanie opuściło troje domowników. Nikomu nic się nie stało. Urządzania pomiarowe nie wykazały w mieszkaniu obecności tlenku węgla, ale ratownicy zawsze w takich przypadkach sprawdzają inne mieszkania w pionie.

Czujka tlenku węgla w prezencie od strażaków

Podczas pomiarów okazało się, że czad gromadzi się w lokalu powyżej. Tam zmierzono aż 100 PPM-ów. Zupełnie nieświadomy zagrożenia był starszy mężczyzna, właściciel mieszkania. Okazało się, że w jego łazience niesprawny jest piecyk gazowy. Zakazano jego użytkowania. Ale na tym się nie skończyło. W ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” strażacy przekazali zaskoczonemu właścicielowi mieszkanie czujkę tlenku węgla. Ratownicy apelują, by instalować tego typu urządzenia w swoich mieszkaniach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024