Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

700 tysięcy złotych na nowy sprzęt dla powiatowych szpitali

Facebook Twitter

700 tysięcy złotych na nowy sprzęt dla szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach. O przyznaniu pieniędzy zdecydował zarząd powiatu wodzisławskiego. Już wkrótce lecznica wzbogaci się o nowoczesny aparat do ultrasonografii, a także nowy aparat do badań rentgenowskich.

Decyzja w sprawie nowego aparatu USG została podjęta już w zeszłym miesiącu. Urządzenie zastąpi aparat z Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, który uległ awarii i jego naprawa ze względu na wiek jest nieracjonalna. Powiat zabezpieczył na kupno nowego urządzenia 250 tysięcy złotych. Z kolei 450 tysięcy złotych zostanie przekazane na wymianę aparatu do zdjęć rentgenowskich, jaki jest używany w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu. W tym przypadku mamy do czynienia ze sprzętem wysłużonym, trzydziestoletnim, który w ostatnim okresie jest również coraz bardziej awaryjny.

Na najbliższej sesji radni powiatowi będą jeszcze głosować za zakupem aparatu RTG, który jest potrzebny do diagnostyki osób, które zachorowały na COVID-19 i ozdrowieńców.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021